top of page

Дослідження LiGHT: SLT ефективніше за краплі як first-line therapy в контролі глаукоми.

Updated: Jul 28, 2020

Нещодавно було завершено тривале 3-річне клінічне дослідження стосовно оцінки ефективності контролю глаукоми за допомогою технології SLT у порівнянні з фармацевтичними засобами.


LiGHT це велике мультицентрове, рандомізоване контрольоване дослідження щодо Селективної Лазерної Трабекулопластики SLT проти очних крапель у відношенні до лікування щойно діагностованої очної гіпертензії та глаукому як лікування першого кроку. Дослідження було опубліковане в престижному медичному журналі The Lancet.


Дослідження LiGHT, або Laser in Glaucoma and Ocular HyperTension показало на 718 учасниках, що SLT є безпечним та ефективним методом лікування для відкритоугольної глаукоми та очної гіпертензії, а також забезпечує кращу стабільність внутріочного тиску ніж контроль краплями.


Крім того, SLT виявилась дешевшим методом ніж краплі, та дозволило 78% пацієнтів мати стабільний внутріочний тиск без використання крапель принаймні 3 роки після начала лікування.

Автори встановили, що SLT має бути запропоновано пацієнтам як перший крок контролю глаукоми та закликають до зміни звичайної клінічної практики в бік першого кроку лікування саме SLT, а не краплями.


Для відома пацієнтів, стосовно цих вражаючих результатів була опублікована стаття в The Guariadn, а також випущено коротке інтервью доктора Гуса Газзарда де він розповідає про дослідження LiGHT.


А зараз - коротко про ключові тези цього дослідження:


Кількість пацієнтів: у дослідженні прйямало участь 718 пацієнтів, (1235 очей). Зниження внутріочного тиску було схожим у групах SLT (356 пацієнтів, 613 очей) та групі з краплями (362 пацієнта, 622 ока) після спостережень протягом 36 місяців


Використання крапель: 78.2% пацієнтів SLT не потребували крапель для підтримки необхідного рівня ВОТ протягом 36 місяців. Більше того, пацієнти які отримали SLT лікування були в межах цільового ВОТ у більшій кількості візитів ніж ті, що контрольювали тиск краплями (93% проти 91.3%)


Хірургія не була потрібна: жоден з пацієнтів, які отримали SLT лікування не потребували хірургічного втручання, на відміну від групи на краплях, де операція була потрібна 11 пацієнтам.


Побічні ефекти: в групі SLT було в 5 разів меньше побічних ефектів пов'язаних з краплями (естетичного типу або очні алергічні реакції) ніж у групі з краплями, а саме лише 30 у SLT порівняно з 150 у групі що отримувала традиційну крапельну терапію


Вартість на пацієнта: середня вартість лікування на одного пацієнта всіх офтальмологічних витрат була значно нижча в групі SLT, ніж у групі яка лікувалася краплями (р<0.001).


Висновки: ці дані підтримують сучасні тенденції змін у клінічній практиці - первинне SLT лікування є ефективною та більш дешевою альтернативою лікуванню краплями для пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією, якім потрібне лікування для зниження внутріочного тиску.

Докладніше про технолоію SLT на наших сторінках.


Оригінал публікації за посиланням на нашому сайті.

355 views0 comments

Comments


bottom of page