Дослідження LiGHT: SLT ефективніше за краплі як first-line therapy в контролі глаукоми.

Updated: Jul 28, 2020

Нещодавно було завершено тривале 3-річне клінічне дослідження стосовно оцінки ефективності контролю глаукоми за допомогою технології SLT у порівнянні з фармацевтичними засобами.


LiGHT це велике мультицентрове, рандомізоване контрольоване дослідження щодо Селективної Лазерної Трабекулопластики SLT проти очних крапель у відношенні до лікування щойно діагностованої очної гіпертензії та глаукому як лікування першого кроку. Дослідження було опубліковане в престижному медичному журналі The Lancet.


Дослідження LiGHT, або Laser in Glaucoma and Ocular HyperTension показало на 718 учасниках, що SLT є безпечним та ефективним методом лікування для відкритоугольної глаукоми та очної гіпертензії, а також забезпечує кращу стабільність внутріочного тиску ніж контроль краплями.


Крім того, SLT виявилась дешевшим методом ніж краплі, та дозволило 78% пацієнтів мати стабільний внутріочний тиск без використання крапель принаймні 3 роки після начала лікування.

Автори встановили, що SLT має бути запропоновано пацієнтам як перший крок контролю глаукоми та закликають до зміни звичайної клінічної практики в бік першого кроку лікування саме SLT, а не краплями.


Для відома пацієнтів, стосовно цих вражаючих результатів була опублікована стаття в The Guariadn, а також випущено коротке інтервью доктора Гуса Газзарда де він розповідає про дослідження LiGHT.


А зараз - коротко про ключові тези цього дослідження:


Кількість пацієнтів: у дослідженні прйямало участь 718 пацієнтів, (1235 очей). Зниження внутріочного тиску було схожим у групах SLT (356 пацієнтів, 613 очей) та групі з краплями (362 пацієнта, 622 ока) після спостережень протягом 36 місяців


Використання крапель: 78.2% пацієнтів SLT не потребували крапель для підтримки необхідного рівня ВОТ протягом 36 місяців. Більше того, пацієнти які отримали SLT лікування були в межах цільового ВОТ у більшій кількості візитів ніж ті, що контрольювали тиск краплями (93% проти 91.3%)


Хірургія не була потрібна: жоден з пацієнтів, які отримали SLT лікування не потребували хірургічного втручання, на відміну від групи на краплях, де операція була потрібна 11 пацієнтам.


Побічні ефекти: в групі SLT було в 5 разів меньше побічних ефектів пов'язаних з краплями (естетичного типу або очні алергічні реакції) ніж у групі з краплями, а саме лише 30 у SLT порівняно з 150 у групі що отримувала традиційну крапельну терапію


Вартість на пацієнта: середня вартість лікування на одного пацієнта всіх офтальмологічних витрат була значно нижча в групі SLT, ніж у групі яка лікувалася краплями (р<0.001).


Висновки: ці дані підтримують сучасні тенденції змін у клінічній практиці - первинне SLT лікування є ефективною та більш дешевою альтернативою лікуванню краплями для пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією, якім потрібне лікування для зниження внутріочного тиску.

Докладніше про технолоію SLT на наших сторінках.


Оригінал публікації за посиланням на нашому сайті.

355 views0 comments