Контрастна чутливість (CS) та SVT = якість зору
Spatial Vision Theory (SVT):
основи обробки зорової інформації
Зорова функція людини є набагато складнішою ніж ми уявляемо. Сучасні дослідження, перші публікації про які почали з'явтлятись у 1980 показують, що сприйняття зорової інформації відбувається у декілька етапів.
Зображення, що сприймає людина складається у звичну картинку із умовних слоїв, які являють собою синусоідальні зображення патчів Габора, що мають різну просторову частоту, нахил ліній та контраст. Комплекс цих даних, проходить умовне перетворення Фур'є у зоровій корі, та сприймається як цілісне зображення.
Проте, у разі відсутності певной частини інформації, мозок не зможе скласти якісне зображення, і саме тому ми можемо спостерігати ситуації, коли людина може бачити 10 рядків, але скаржиться що не бачить вирази обличча або плями на одязі.
Висока гострота зору не завжди гарантує функціональний зір
Виходячи зі способу формування зображення у свідомості людини, стає зрозумілим чому, пацієнт може давати високу гостроту зору проте скаржитись на неможливість задовільно функціонувати. Цей феномен пов'язаний з тим, що для складання повної інформації про зображення нам потрібна вся наявна інформація на всіх просторових частотах.
А коли інформації недостатньо наприклад на низькій частоті, мозок просто не може скласти всю картинку, і тому ми спостерігаємо такі клінічні прояви коли частина інформації належної для аналізу відповідними нейронами відсутня. Сіра зона на графіку справа відповідає за гостроту зору 20/20 або 1.0, і як можна зрозуміти ця зона це лише невелика кількість зорової інформації.
Відома публікація Arthur P. Ginsburg: "Contrast Sensitivity, Drivers Visibility, and Vision standards"