top of page

Контрастна чутливість (CS) та SVT = якість зору

Spatial Vision Theory (SVT):

основи обробки зорової інформації

Зорова функція людини є набагато складнішою ніж ми уявляемо. Сучасні дослідження, перші публікації про які почали з'явтлятись у 1980 показують, що сприйняття зорової інформації відбувається у декілька етапів. 

Зображення, що сприймає людина складається у звичну картинку із умовних слоїв, які являють собою синусоідальні зображення патчів Габора, що мають різну просторову частоту, нахил ліній та контраст. Комплекс цих даних, проходить умовне перетворення Фур'є у зоровій корі, та сприймається як цілісне зображення. 

Проте, у разі відсутності певной частини інформації, мозок не зможе скласти якісне зображення, і саме тому ми можемо спостерігати ситуації, коли людина може бачити 10 рядків, але скаржиться що не бачить вирази обличча або плями на одязі.

spatial%20vision_edited.png
fourier_vision_edited.jpg

Висока гострота зору не завжди гарантує функціональний зір

Виходячи зі способу формування зображення у свідомості людини, стає зрозумілим чому, пацієнт може давати високу гостроту зору проте скаржитись на неможливість задовільно функціонувати. Цей феномен пов'язаний з тим, що для складання повної інформації про зображення нам потрібна вся наявна інформація на всіх просторових частотах.

А коли інформації недостатньо наприклад на низькій частоті, мозок просто не може скласти всю картинку, і тому ми спостерігаємо такі клінічні прояви коли частина інформації належної для аналізу відповідними нейронами відсутня. Сіра зона на графіку справа відповідає за гостроту зору 20/20 або 1.0, і як можна зрозуміти ця зона це лише невелика кількість зорової інформації.

ginsberg_CS_edited.png

Відома публікація Arthur P. Ginsburg: "Contrast Sensitivity, Drivers Visibility, and Vision standards"

bottom of page