top of page

Катаракта під час COVID-19: досвід та поради

Updated: Jul 28, 2020

Пандемія коронавірусу це набагато довше ніж карантин, і ця реальність буде з нами або назавжди, або ще достатньо довго. Проте ми маємо працювати, а наші пацієнти не хочуть страждати від поганого зору, немає значення чи з причини катаракти або потреб у рефракційній заміни кришталика. Окрім катаракти є купа інших станів, які теж потрубеють або термінового, або планового офтальмологічного втручання.


Пропонуємо переклад відео від Florian Kretz, MD, FEBO, яке опубліковане на YouYube каналі Ophthalmology Times, де доктор Кретз ділиться своїм досвідом організації прийому пацієнтів у приватній практиці, та ці поради стануть у нагоді як приватним так і муніціпальним закладам.


COVID-10: Як офтальмологи реагують на вплив коронавірусу?

Я доктор Флоріан Кретз, медичний директор клініки Аугенартз Герл, що розташована у місті Кертя на північному заході Німеччини. Я з радістю поділюсь власним досвідом як працювати в умовах розповсюдження коронавірусу COVID-19.


Які зміни були впровадждені у вашій лікарні?

Коли ми почули про пандемію коронавіруса, та зрозумілі що все більше і більше людей построаждає, ми одразу почали діяти. Спочатку ми відмінили всі неважливі та не термінові візіти, та вирішили продовжувати працювати лише з терміновими випадками та інтравітреальними ін'єкціями для ВМД, діабету або оклюзій. Це було зроблено до появи перших рекомендацій Німецького МОЗ щодо амбулаторних процедур.

Протягом цього часу ми постійно намагалися розробити нові шляхи надання навіть збільшеної кількості процедур нашим пацієнтам.

Отже наша модель роботи повністю змінилась. У нашій лікарні ми працюємо на 2х рівнях. Обидва рівня відкриті, та один працює лише на екстрені випадки, інший проацює на планові візіти та післяопераційний догляд. На другому поверсі ми також маємо вхід до нашої операційної. Отже, зазвичай наші пацієнти входять в приміщення та розділяються на тих хто просто прийшов на звичайний прийом для післяопераційного огляду або контролю, та інша група це ті, хто прийшов в хірургічний центр для проведення хірургічного втручання.

Зараз ми зробили так, що всі наші пацієнти на другому поверсі реєструються за допомогою вебкамер, де вони можуть показати документи, отже ми одразу знаємо хто прийшов на звичайний огляд, я хто на операцію.


Як ви лікуєте хірургічний або нехірургічних пацієнтів?

Наші хірургічні пацієнти використовують окремий вхід позаду операційної кімнати та йдуть прямо до хірургічного блоку, а нехірургічні пацієнти ідуть в звичайний блок для обстеження.

Зазвичай, як повідомляють офіційні джерела, якщо ви тримаєте дистанцію у 1.5-2 метри, та ви знаходитесь у приміщенні не більше 15 хвилин, то шанси зараження надзвичайно низькі. Таким чином ми намагаємось оптимізувати всіх наших пацієнтів на всіх напрямах візиту щоб скоротити час візиту до 15 хвилин. Ми просто купили звичайні кухоні таймери та мої співробітники носять їх завжди з собою коли вони працюють з пацієнтом, щоб чітко витримувати ліміти часу. Це також дуже простий спосіб пояснити пацієнту такі ліміти часу.

Також, навіть коли пацієнти відміняють візит та у нас є більше часу, наші лікарі намагаються вкластися навіть у 10 хвилин.


Який протокол ви застосовуєте для хірургічних пацієнтів?

Для хірургічних пацієнтів це трохи складніше, бо вони мають не просто прийти, вони повинні підписати певні папери. Отже ми приносимо ці папери в операційну, де буде проводитись операція. З вітреоратінальними ін'єкціями ми змогли вкластися у час 10-12 хвилин. Пацієнт приходить, підписує папери застосовуючи через веб камеру, двері відчиняються, поки пацієнт стоїть, він отримає краплі проти інфекції та анастезію, потім він заходить в операційну, ложиться на стіл і ми миттєво виконуємо інтравітреальну ін'єкцію, після чого пацієнт може йти.

Я знаю шо с США це трохи інакше, бо інтравітреальні ін'єкції там не є операційною процедурою, тому пацієнти не повинні йти в операційну, але в Німеччині це вважається хірургічним втручанням, тому має проводитись в операційній.


Щодо катаракти, процедура трохи інакша.

У нас були тривалі дискусії з нашим анастезіологом та всією командою, та ми намагалися зробити це, вклавшись в час 25 хвилин. Це 25 хвилин від підписання паперів та переходу в операційну, на час спілкування з анестезіологом, коли він пояснює як буде відбуватися анестезія, потім пацієнт лягає на кушетку, голка потрапляє в руку, ми проводимо операцію, пацієнт виходить та може покинути лікарню через 25 хвилин.


Ще одна складна річ у тому, що пацієнти не повинні сидіти поруч. Ми розсунули стільці на 2 метри, але що ми намагаємося зробити ще - це ми зменьшили одночасну кількість пацієнтів, отже пацієнти фактично не зустрічаються один з одним. Отже з одного боку у нас багато місця між пацієнтами, але фактично вони навіть не сидять поруч, тому що ми повністю змінили робочий потік людей.


Отже це були перші зміни які ми зробили, та будемо ще оптимізувати робочу модель в офтальмології на майбутнє.


Переклад:

Олексій Сологуб

експерт з клінічного застосування

та бізнес-інтеграції,

керівний проекту TMX academy

574 views0 comments

Comments


bottom of page